​​

Петрогліфи: продовження неолітичної тематики у виконанні ТМ «Скіфська Етніка»

13.02.2015

«Це грандіозний первісний храм сонця, де куполом було саме небо, іконостасом – гранітні скелі, а вівтарем – горизонт з живим сонячним богом» (с).


Термін «Петрогліфи» утворений від грецьких слів «Петрос» – «камінь» і «glyphé» – «різьблення, вирізування», це висічені на скелях і каменях малюнки, зроблені прадавніми людьми в епоху неоліту. За наявними приблизними підрахунками в світі загальне число малюнків на скелях досягає 20 мільйонів в різних країнах. Петрогліфи зустрічаються також на всьому протязі північного Причорномор’я (Мелітополь, Крим) і в горах північного Кавказу (наприклад, знамениті чеченські петрогліфи або Майкопская плита). Вік петрогліфів, створених древніми людьми-4,5-5,5 тис. років.
В епоху неоліту люди зображали сцени з життя первісного племені – полювання, битви, танці і якісь малозрозумілі обряди. За непоказними фігурками вгадується простота і наївність авторів, а від сюжетів віє спокоєм і гармонією. Такі або подібні зображення малюють діти в дитячому садку і початковій школі.
Петрогліфи загадкові, оригінальні і дивно, що через тисячоліття вони збереглися до нашого часу. Задовго до появи писемності люди знайшли спосіб відображати думки за допомогою зображень на скелях.

YM3W2953 – копія 110050347-7
Провідний мотив наскальних зображень – водоплавні птахи, які могли символізувати сезонність і циклічність часу. З лебедем переплетені і анімістичні уявлення про те, що душа людини після смерті відлітає в образі птаха. Часто на петрогліфах зображувалися тварини – олені, бізони, кабани, дикі коні; в тому числі й ті, яких нині на землі вже й не знайдеш – довгошерсті мамонти, шаблезубі тигри. Не так часто трапляються абриси людських фігур і голів, вірніше, ритуальних масок.

YM3W3011
Нові прикраси колекції “Неоліт” ми максимально наповнили наскельними сюжетами, постаралися зберегти фактуру і стилістику художників того часу, наповнити сенсом передану інформацію. А в поєднанні з ювелірним виконанням прикраси стали сучасними і цікавими.
Основою для нової колекції ТМ “Скіфська етніка” послужили ескізи талановитого київського художника-дизайнера ювелірних прикрас, Олени Богачов.
Обриси комплектів прикрас повторюють фактуру грубо обробленого каменю і найпростіших графічних символів. Ще однією особливістю нашої колекції є відхід від масивності, спроба вписати сучасне витонченість в динаміку первісного світу. Простота і безпосередність петрогліфів на наших прикрасах притягує погляд і бажання зрозуміти те, що хотіли донести до нас наші предки. Примітивні малюнки глибокої давнини хвилюють і зачаровують не тільки археологів та істориків, але й нас, простих обивателів, які прагнуть пізнати себе крізь історичні віхи.
Сподіваємося, в нашій оновленій колекції “Неоліт” нам вдалося передати характер і самобутність петрогліфів. Адже за кожним малюнком криється глибокий зміст, і в той же час наївність і безпосередність людей того часу.

Придбати нові прикраси можна в інтернет-магазині: www.skifska-etnika.com

YM3W3027